Jak pečovat o psa v zimě

Během prosince, ledna a února jsou psi trochu náročnější. Je přeci jasné, že zvíře žijící venku vyžaduje značnou péči, potřebuje minimálně zateplenou boudu a dostatek vitamínů a živin, aby prospívalo i během mrazů. Péči ale musíme věnovat i pejskům, kteří s námi tráví zimu na gauči a ven je dostaneme jen za cenu přemlouvání, když je zrovna čas venčení. Jak se tedy starat o našeho čtvernožce, aby mu opravdu nic nechybělo?

Po zimní procházce namažte tlapky speciálním krémem

Je pravda, že severská a výrazně mohutnější plemena budou sníh milovat a užijí si díky němu spoustu legrace. Pro menší pejsky to pak absolutně neplatí a určitě nebude od věci jim pořídit přinejmenším teplý obleček pro psy. Ten by měl krýt záda a ledviny, tedy problematické partie, u nemocných nebo starších psů je vhodný hned dvojnásob. A ještě lépe – pokud pejska neberete na procházku v rychlejším tempu, kde se zahřeje pohybem, ale bude na vás čekat před supermarketem, měl by mít určitě nejméně jeden zimní oblek ve skříni. Ten by ale určitě neměl být z čisté bavlny, lepší bude nepromokavý obleček, který odolá rozmarům počasí.

Oblečky pro psy

Před samotnou vycházkou použijeme speciální krém. Vlastně, postačí pokud se budete chovat k tlapkám, jako ke svým rukám, princip je stejný. Po příchodu domů psí tlapky pomalu umyjeme a opět naneseme malou vrstvu masti. Omrzliny a posypová sůl tak nebudou mít šanci! Nezapomeňte věnovat péči i polštářkům mezi tlapkami, možná bude občas třeba prostříhat namrzlou srst. V opačném případě hrozí, že váš pejsek bude chodit přes rampouchy a každý krok by ho pak bolel, dokud problém neodstraníte. Je proto lepší podobným věcem předcházet. 

Masti a krémy na psí tlapky

 

Stravování se musí změnit, pes bude mít méně pohybu

Platí to nejen pro tažné husky, ale také domácí gaučové pejsky. V zimě možná budou někdy dovádět na sněhu, ale obecně vzato, pohybu bude proti letním měsícům vlastně jen hodně málo. Právě proto musí mít odlišný jídelníček, protože nepotřebují až tolik kalorií. Zvláště pokud má pes dlouhou srst a hustou podsadu, měli bychom krmnou dávku spíš omezit, samozřejmě s ohledem na věk nebo aktuální zdravotní stav.

Teplota v boudě by neměla jít pod hranici pěti stupňů nad nulou, pokud začnou mrazy, bude možná lepší dát pejskovi azyl v garáži nebo chodbě. V takovém počasí také bude lepší absolvovat kratší vycházky několikrát denně než třeba jedno půlhodinové proběhnutí parkem. Dbejte také v neposlední řadě na to, aby měl pejsek nezamrzlou vodu k pití, což kontrolujte nejméně dvakrát denně. Teplý vývar z masité kosti jej potěší víc než suché granule, s něčím teplým v žaludku se tráví zimní čas mnohem lépe i nám!

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.