Jak pečovat o psa v létě

Letní teploty jsou pro naprostou většinu lidí oblíbenou částí roku, kterou mohou trávit u vody. I když si to mnozí neuvědomují, vysoké teploty působí na lidský, ale i zvířecí organizmus jako velká fyzická zátěž. Abyste svému mazlíčkovi nezpůsobili zbytečné obtíže, připravili jsme pro vás několik rad, jak pečovat o svého psa v létě.

 

Prevence zapaření kůže u psů

Teplé počasí má za následek zapaření kůže, kterým se odborně říká hot spoty. Tyto místa mohou v kombinaci s drobným poraněním způsobit mokvající rány, které pejska svědí, což vyústí v časté škrabání. Tento problém postihuje zejména více srstnatá plemena. Pokud se problém dostatečně rychle neidentifikuje, může se ložisko zánětu velmi rychle zvětšovat.

Zde se jako nejvhodnější prevence doporučuje, časté ochlazování pejska, častější kontrola kůže, uší a záhybů těla. Pokud již větší ložisko najdete, doporučujeme navštívit veterináře. K ochlazování pejsků můžeme doporučit chladící vesty pro psy.

Vybrat chladící vestu

 

 

Popálené psí tlapky

Popáleniny pacek jsou v letním období velmi častou příčinou bolestivých problémů. Zde se jako vhodná prevence doporučuje využít masti na psí tlapky a maximálně se vyvarovat procházkách po asfaltu.

Kontrolu teploty asfaltu můžete provést rukou. Pokud na asfaltu udržíte ruku 5 sekund bez toho, aby vás pálila, bude vše v pořádku i pro vašeho mazlíčka.

Ochranné krémy na tlapky

 

U bezsrstých plemen při pobytu venku dbejte také na ošetření opalovacími krémy s vysokým UV faktorem.

 

Dehydratace psů

 

Psi jsou daleko více náchylní k přehřátí organizmu a jejich tělo se nedokáže tak jako lidské dostatečně potit. POZOR NA ÚŽEH A ÚPAL! Zvíře nejeví zájem o žádnou aktivitu, má zvýšenou teplotu, nepřítomný pohled, je slabé, dezorientované, má zvýšenou dechovou i srdeční aktivitu, nejistou chůzi až křeče, zvrací, je nervózní. První pomoc je potřeba poskytnout okamžitě formou postupného ochlazení především tlapek a hlavy. Dále zvíře zabalte do mokrého ručníku, položte jej na chladné místo, ideálně na dlažbu. Dejte mu napít a nenechávejte ho bez dozoru. Neprodleně pak vyhledejte veterinární pomoc.

6 rad, jak se starat o psa v létě

 

  1. 1. Vždy u sebe mějte dostatek čisté pitné vody po celý den, na výlety berte misku
  2. 2. Strava by měla být vždy skladovaná v chladu. Misku pravidelně vymývejte.
  3. 3. V teplých dnech venčete psa raději ráno a večer. Přes den aktivity omezte.
  4. 4. Pejsci žijící venku musí mít možnost se přes den schovat do stínu.
  5. 5. Nikdy nenechávejte psa v autě. Velmi rychle u něj dochází k přehřátí organismu a k úpalu, na jehož následky může i uhynout!
  6. 6. Vhodnou prevencí je ­ostříhání dlouhé srsti.

 

 

0 Kč 0
Váš nákupní košík je prázdný.